Dejte si šálek oblíbeného čaje každý den

Čaj je především horký nápoj, který si můžete dopřát ráno, v poledne i večer. Dokáže příjemně zahřát, v létě zchladit a hlavně dokáže příjemně naladit. Čaj je součástí rituálů, které se musí dodržovat a patří k němu například i čajová souprava, se kterou je čaj okamžitě tradicí.

Čaj svojí přítomností okamžitě navodí příjemnou atmosféru, chvíle pohody a štěstí. Patří k němu gauč či křeslo, konvička a šálky, deka, dobrá kniha či film. K tomu zapálené svíčky a vy nic víc k životu nepotřebujete.

V nabídce je spousta druhů čajů a jedním z nich je čaj zelený. Patří k náročným dnům a dokáže vás udržet dlouho svěžích. Posiluje psychický výkon a koncentraci a nejlepší je pití ráno.

Pokud potřebujete spíš uklidnit a blíží se večer, tak vhodnou variantou je čaj bylinkový. Například meduňka má velice uklidňující účinky a dobře působí i na kvalitní spánek.

Velice oblíbenou variantou, která k nám přichází z Japonska, je čaj Matcha, který působí na dobrou náladu, proces hubnutí a čistí tělo.

Při samotné přípravě jakéhokoliv čaje je důležité dodržovat pravidla přípravy. Voda z kohoutku musí projít varem aspoň dvě až tři minuty. Především černý čaj vyžaduje vodu vařící, bílý a zelený vodu horkou přibližně 80°C a někdy i méně. Vždy však záleží na tom, o jaký čaj se jedná a obvykle je návod na přípravu uvedený na každém balíčku. Například bylinný čaj louhujeme přibližně 3 až 6 minut, černý 2 až 3 minuty a ostatní čaje o něco méně.

Některé čaje jsou k dostání v příjemném balení, v krabičkách a dózách a tím se hodí i jako příjemný dárek, který každého milovníka čaje potěší. K němu můžete přidat i roztomilý čajový set a čajové dýchánky hned dostanou ten správný nádech.

Čaj milují nejen dospělí, ale také děti a bývá skvělým společníkem i při léčení chřipky či nachlazení. Bez teplého čaje by to s teploměrem v posteli ani nešlo. A když venku sněží, prší či panují mrazy, tak hrníček horkého čaje hned spraví líp a ještě ke všemu navodí tu pravou atmosféru, která zažene okamžitě veškeré splíny.

Sdílej s přáteli!