Jste také milovníky čaje?

Denně vypijeme spoustu různých nápojů včetně čisté vody, ale čaj pořád patří mezi nejvíce konzumované nápoje a mezi jakousi tradici po celém světě.

 

Konzumenti čaje jsou jednoduše řečeno udržovatelé tradicí, kteří si bez čaje svůj život neumí už ani představit. Konzumují jej především z důvodu navození příjemné atmosféry a pohody. Nemusí u jeho pití nikam spěchat, můžou se v klidu zamyslet nebo zcela vypnout a nic neřešit.

Možná byste si mysleli, že čaj je oblíbený pouze u starších poživatelů, ale vrací se i do hledáčku mladých lidí. Zřejmě hlavně z toho důvodu, že mladí lidé rádi experimentují a zkoušejí nové chutě, kterých je u čajů víc, než dost.

Také statistiky dokazují, že čaj je oblíbený více u žen, než mužů a to především z toho důvodu, že ženy v něm hledají různé léčivé účinky.

Také je dokázáno, že spotřeba čaje je vyšší v zimě či v chladnějších ročních obdobích a nižší v létě. Je pochopitelné, že v zimním období se lidé potřebují častěji zahřát a čaj je ten nejlepší a nejzdravější způsob.

Každý má ponětí aspoň o 3-4 druzích čaje, takže málo kdo zůstává u konzumace pouze jednoho druhu. Nejčastější variantou je čaj černý a ovocný, následně zelený či bylinný a potom Rooibos, o kterých má ponětí jen málo konzumentů. Jako další varianty čaje jsou žlutý, bílý, červený, polozelený a Pu erh.

Nejčastějším obdobím dne pro konzumaci čaje je obvykle dopoledne a večer. Nejčastěji ke snídani a večer při chvílích odpočinku a relaxace.

Tou nejoblíbenější variací čaje jak u dospělých, tak i u dětí je v posledních letech čaj ovocný. Je to dáno zřejmě širokým výběrem příchutí, které můžou být na každý den jiné. Uživatelé jej pijí počas celého dne a nejen pro zahřátí, ale také uhašení žízně, doplnění energie či při nemocích třeba s plátkem citronu.

 

Většinou každý pije čaj bez dochucovadel, ale pokud máte rádi různé kombinace, tak cukr, med a v některých případech i mléko jsou do čaje víc, než vhodné.

Pokud chcete opravdu kvalitní čaje, tak víc, než v supermarketech je vhodné čaje nakupovat ve specializovaných prodejnách a e-shopech.

Sdílej s přáteli!