Tip na malý dárek

Pokud je dotyčná osoba milovník čaje, tak by se našlo jedno řešení. Stačí se podívat do prodejny s nabídkou čajů nebo si trochu zahledat v internetových obchodech. Cíl máme jasný. Žádné krabičky nebo nabídky čajových sypaných směsí hledat nebudeme. Přesto se budeme orientovat nejlépe na skleněnou konvičku, která by byla svým provedením vhodná na horký nápoj a tentokrát na kvetoucí čaj.

Proč zrovna kvetoucí?

  • V první řadě potěší, protože díky skleněné konvici je vidět celý proces rozkvětu, což je naprosto úchvatné.
  • Je kvalitní, chutný a zdravý.
  • Dá se použít i několikrát, ale samozřejmě se musí počítat s tím, že jeho síla bude slabší a slabší.

Jak se vyrábí taková krása

Musíme začít opět u čajových lístků a ruční tvrdé práce lidí, kteří na plantážích pracují. Lístky se vybírají s velkou pečlivostí, ne každý se totiž hodí pro výrobu. Tyto vybrané kousky budou tvořit základ. Aby se docílilo květu, tak se musí doprostřed zavázet skutečný kvítek. Mnozí by očekávali, že po rozvinutí naleznou květ čajovníku, ale bohužel tomu tak není. Většinou se velmi pečlivě vybírají květy, které potom zdobí střed. Nejčastěji zde nalezneme lilii, ibišek, jasmín, chryzantémy, ale i známý měsíček lékařský. Květy se mohou lišit stejně tak jako názvy čajů, které se pojmenovávají podle charakteru květu. Názvy se vymýšlí stále nové a v podstatě tajemné, tudíž když si nepřečteme složení nebo o jaký květ se jedná, tak podle názvu se rozhodně netrefíme. Amorův šíp, Nekončící láska nebo Sluneční paprsek a mnohé další nám toho skutečně moc neprozradí. Půvab se odhalí až po zalití horkou vodou.

Čaj, který potěší a výborně chutná

Jak se takový čaj připravuje, se dozvíme vždy z návodu. Každý potřebuje jinou dobu na rozkvět, ale jedno mají společné. Je třeba nevzhlednou kuličku vložit do konvice a zalít zhruba 0,5 litrem horké vody. Abychom si skutečně mohli tuto krásu vychutnat, tak proto je nutné mít skleněnou nádobu. Jakmile se květ zalije, začnou se dít divy. Lístky se začnou pomalu otevírat a dávají tak prostor květu, který pomalu a jistě začne ukazovat svoji krásu. Díky jeho dalším vlastnostem, samotný čaj obohatí svojí vůní, ale vliv to má i na chuť. Květ se rozvíjí po určitou dobu a některý k tomu potřebuje až 10 minut. Poté si ho můžeme nalít do šálku a vychutnat si skvělý nápoj.

Sdílej s přáteli!